تبلیغات
وصیتنامه شهیدسید كاظم كاظمی


- گمنام­ترین سرباز شهیدسید كاظم كاظمی(آرادان-استان سمنان)-

كتاب ستارگان آسمان گمنامی


سید كاظم سال36 در آرادان سمنان به دنیا آمد. از كودكی شجاع و نترس بود. سال 54 با نمرات عالی دیپلم ریاضی را گرفت. برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه تهران شد. دوره نقشه­برداری را گذراند. بعد هم در سازمان تربیت بدنی استخدام شد.

فعالیتهای انقلابی او در دانشگاه و محل كار ترك نشد. ساواك دوباره او را دستگیر كرد. از ادامه تحصیلش در دانشگاه جلوگیری شد.

با كمك پدر برای ادامه تحصیل به آمریكا رفت. پدر مؤمن و زحمت­كشی كه همواره پشتیبان او بود. در آنجا در رشته مهندسی مكانیك تحصیلاتش را ادامه داد. وارد انجمن اسلامی دانشجویان آمریكا شد.

در فضای جدیدی فعالیت­های سیاسی و مذهبی ­اش را ادامه داد. آنجا از هر فرصتی برای افشای ماهیت رژیم شاه استفاده می­كرد. پخش اعلامیه ­ها و نوارهای امام باعث شد كه توسط پلیس آمریكا هم بازداشت شود.

در آمریكا معاون انجمن اسلامی دانشگاه بود. بعدها خودش مسئولیت این انجمن را به عهده گرفت. بینش عمیق فكری و شناختش از حركتها و دسته­بندی­های سیاسی باعث شد علاوه بر مبارزه بارژیم شاه، به ماهیت ضد اسلامی و منفعت­ طلبی گروهكها پی ببرد.

با پیروزی انقلاب تحصیلات خود را در آمریكا رها كرد و به ایران برگشت. بلافاصله با گذراندن دوره آموزش وارد سپاه شد. سال 58 برای خاموش كردن ضد انقلاب در كردستان، عازم نقده گردید.

در این مأموریت، تجربیات زیادی را برای مبارزه با ضد انقلاب بدست آورد. همان سال در آزمون دانشگاه شركت كرد. در یكی از رشته­های علوم انسانی قبول شد. با ورودش به دانشگاه و برخورد با گروهكهای فریب خورده كه اعتقادی به اسلام و نظام نداشتند، تمام تلاش خود را صرف ارشاد و یا مبارزه با آن­ها نمود.

یك روز به دفتر فرماندهی سپاه آمد. چند نفر از نیروهای زُبده را به دانشگاه برد . از او پرسیدم: می­خواهی چه كنی؟!

گفت: من تنهایی نمی­توانم با گروهك­های داخل دانشگاه مبارزه كنم. برای همین می­خواهم گروهی شناسایی اطلاعاتی تشكیل دهم! او بعدها یكی از بنیان­گذاران اطلاعات سپاه شد.

سحرگاه دوم شهریور سال 64 همزمان با شهادت امام محمد باقر(ع) با سید كاظم راهی خط مقدم شدیم. در منطقه طلائیه سوار بر قایق در حال شناسایی بودیم. ناگهان انفجار خمپاره و...

تركشی به سر سید اصابت كرد و مجروح شد. در همان حال برخاست. دست­هایش را به سوی آسمان بلند كرد. در همان حال نجوایی عاشقانه داشت. اینكه سید كاظم با خدا چه گفت جز معبودش كسی نمی­داند. لحظه­ای بعد زانو زد و آرام كف قایق به سجده رفت. به این ترتیب دفتر عشق یكی از شجاعترین سرداران اسلام بسته شد.

**

فراموش نمی­كنم. قبل از انقلاب و ایام عید قربان نوشته بود. عید ما روزی است كه از ظلم خبری نباشد. هر روز مردم ما را به رگبار می­بندند. آنقدر از این خون­ها خواهیم داد تا دریایی از خون بسازیم. تا ظالمان را در آن غرق و نابود كنیم...

اگر انقلاب پایه ایدئولوژیك نداشته باشد به پیروزی نمی­رسید. مبارزه برای به نتیجه رسیدن سه محور دارد كه محور اول، مبارزه ایدئولوژیك و داشتن پایه اعتقادی است.

دومین بُعد آن داشتن آگاهی و بینش سیاسی است. و نتیجه آن مبارزات سیاسی است. و آخر هم بعد نظامی و قدرت عملی و فرودآوردن ضربت نهایی است. آن وقت است كه مبارزه به نتیجه خواهد رسید و انقلاب پیروز خواهد شد.

برای برادرش نوشت: یا سودای مجاهد بودن را در سر نپروران و یا همچون حبیب باش! چراكه مجاهد حق باید از سر و جان بگذرد.

باید به وسیله مطالعه، به آگاهی و شناخت رسید كه ایمان و عشق واقعی در آن قرار دارد.

برای یك مبارزه طولانی و مشكل، محتاج به ایمان قوی هستیم. بامدادان فردا، آفتاب آزادی برخواهد دمید. و این تیره شب را مسّلم بدان كه سحری به دنبال است. اگر می­خواهی موفق باشی چون مار هوشیار و همچون كبوتر ساده باش.

دنیا برای آنان بد است كه خود به آن آلوده هستند و كثیف­ اند! و چون كرمهایی در لجن زندگی می­كنند. برای مردان خدا بهترین مكان برای به عظمت رسیدن روح و كامل شدن، همین دنیا می­باشد. دنیا بهترین مكان برای برداشتن توشه آخرت است.

***

در نامه ­ای از آمریكا به خانواده­اش نوشت:

مواظب گروهك­ها باشید، مبادا در دامان آنها بیفتید. با تمام توان از امام خمینی(ره) پیروی كنید. كه اسلام راستین در وجود این مرد خدا نهفته است.

یاد آن چهره همیشه خندان باشید. آن روح صبور و رنج كشیده؛ همه ما فدای یك تبسم امام(ره)

سید در قسمتی از وصیتنامه­اش نوشت:

قدر آن مرد خود ساخته به خدا رسیده، آن مرد تكیه زده بر مسند حضرت محمد(ص) را بدانید. از او تبعیت كنید. مبادا او را تنها بگذارید. اگر دنیا و آخرت می­خواهید، از راه امام كه همان راه الله و اولیاءالله است پیروی كنید.

من افتخار می­كنم كه سرباز كوچك روح­الله باشم. امیدوارم او در آخرت ما را شفاعت كند. تمام عمرم فدای یك لحظه عمر امام(ره)

اگر می­خواهید من آرامش داشته باشم لحظه­ ای از دشمن داخلی (منافقین و ملحدین) غافل نباشید. قرآن زیاد بخوانید. دعا را فراموش نكنید. نیت­هایتان را خالص كنید. خوش اخلاق باشید.

صحبتی با مسئولین، دولتیان و مجلسیان: شما را به خدا، بخون پاك شهدا و به عظمت امام(ره)، مبادا از یاد مستضعفان و محرومان غافل شوید. مبادا طرز زندگیتان غیر از وضعیت قبل از انقلاب شود! مبادا چون طاغوتیان شوید. در اینصورت شهدا در قیامت جلوی شما را خواهند گرفت.

سخنی با سپاهیان عزیز:

شما سمبل انقلاب هستید. لحظه­ای از جانفشانی در راه انقلاب اسلامی كوتاهی نكنید. همیشه در خط امام و مردم باشید. لحظه ­ای منافقین را به حال خودشان وامگذارید...

تشكیلات اسلامی تحت رهبری مستقیم روحانیت و شخص ولی­ فقیه است. هیچگاه از راه فقه و حوزه بیرون نروید.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
طبقه بندی: وصیتنامه شهدا،