تبلیغات
ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است امام خمینی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

ولایت فقیه


یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهّد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملّت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم.

امام خمینى قدس سره

در حکومتی که بر اساس ولایت است، فقیه جامع الشرایط، نائب امام عصر (عج) و عهده دار همه

 شئون اجتماعی آن حضرت

 می باشد و تا آن زمان که واجد شرایط لازم رهبری باشد، دارای ولایت است

 آیت­الله جوادی آملی حفظة الله 

وقتی رو این جمله ی حکیمانه کمی فکر کنیم می بینیم آیت الله جوادی با همین جمله به اکثر شبهات مطرح درباره ولایت فقیه پاسخ گفتند

 

ولایت فقیه باستناد اخبار

جانشینان

رسول اکرم (ص)فقهای عادل

از روایاتی که دردلالتش اشکال نیست این روایت است:قال امیر

المومنین(ع):قال رسول الله(ص):اللهم ارحم خلفائی_ثلاث مرات_قیل یا رسول الله و من خلفائک؟قال:الذین یأتون من بعدی یروون حدیثی وسنتی فیعلمونها الناس من بعدی. امیرالمومنین(ع)میفرماید که رسول الله(ص)فرمود:خدایا!جانشینان مرا رحمت کن و این سخن را سه با تکرار فرمود_پرسیده شد که ای پیغمبرخدا(ص)جانشینانت چه کسانی هستند؟فرمود:کسانی که بعد از من می آیند،حدیث وسنت مرا نقل میکنند وآنرا پس از من برمردم می آموزند.

جای تردید نیست که این روایت شامل راویان حدیثی که که حکم کتابت را دارند نمیشود، ویک کاتب ونویسنده نمیتواند خلیفه رسول اکرم(ص)باشد. منظور از خلفاء،فقهای اسلا مند.نشر وبسط  احکام وتعلیم وتربیت مردم با فقهائی است که عادلند،زیرا اگر عادل نباشند مثل قضائی هستند که روایت بر ضد حضرت امیرالمومنین (ع)روایت جعل کرد و اگر فقیه نباشند نمیتوانند بفهمند که فقه چیست وحکم اسلام کدام؟ وممکن است هزاران روایت را نشر بدهند که از عمال ظلمه و آخوند های در باری در تعریف سلاطین جعل شده باشد.

امام رضا (ع) میفرمایند:لو لم یجعل لهم اماماً قیماً حافظاً مستودعاً لدرست الملة به طور کلی میفرماید برای مردم امام قیم حافظ امین لازم است، ودر این روایت میفرماید فقها امناءرسل هستند. از این صغرا کبرا برمی آید که فقها باید رئیس ملت باشندتا نگذارند اسلام مندرس شود واحکام آن تعطیل شود. چون فقهای عادل در کشورهای مسلمان نشین حکومت نداشته و ولایتشان برقرار نشده اسلام مندرس گشته واحکام آن تعطیل شده است فرمایش حضرت رضا (ع)بتحقیق پیوسته است ،تجربه آنرا بر همه ثابت کرده است.

اکنون اسلام مندرس نشده؟اکنون که در بلاد اسلامی احکام اسلام اجرا نمیگردد،حدود جاری نمیشود،احکام اسلام حفظ نشده،نظام اسلام از بین رفته، هرج ومرج عنان گسیختگی متداول شده اسلام مندرس نیست؟ آیا اسلام همین است که در کتابها نوشته شود!مثلادر "کافی"نوشته  وکنار گذاشته شود؟اگر در خارج احکام اجرا نشد،وحدود جاری نگشت،دزد به سزای خود نرسید، غارتگران وستمگران ومختلسین به کیفر نرسیدند،و ما فقط قانون را گرفتیم وبوسیدیم وکنار گذاشتیم،قرآن را بوسیدیم وحفظ کردیم وشبهای جمعه سورۀ(یاسین)خواندیم،اسلام حفظ شده است؟ چون ما فکر نکردیم که ملت باید باحکومت اسلامی اداره ومنظم شود کار باینجا رسید که نه تنها نظم اسلام در کشور های اسلامی بر قرار نیست وقوانین ظالمانه وفاسدکننده بجای قانون اسلام اجرا میشود بلکه برنامه های اسلام در ذهن خود آقایان کهنه شده است.وظیفه فقهاست که امانتداری کنند ودر اینصورت امین و عادل خواهند بود.

منبع:ولایت فقیه،جهاداکبر.امام خمینی

محقق اردبیلی درباره ولایت فقیه میفرمایند: فقیه جامع الشرایط،خلیفه وجانشین امام معصوم است.

آیت الله بروجردی نیز در این باره فرموده اند:ما فقیه را در قدرت واختیار،تالی تلو (جانشین بسیار نزدیک)امام معصوم میدانیم.

ایت الله شهید بهشتی نیز میفرمایند:آنهایی که ولایت فقیه را قبول ندارند در هر مقامی که باشند سرنگون خواهند شد.

 یاعلی بحق علی علی مارا از گزند بلایا حفظ بفرما           یاعلی
طبقه بندی: ولایت ورهبری،
برچسب ها: .ولایت فقیه.،